De Duitse Gideonbond heeft in zijn 40-jarig bestaan meer dan tien miljoen exemplaren van het Nieuwe Testament in Duitsland verspreid.
Het tienmiljoenste exemplaar werd kort geleden aangeboden aan bondspresident Roman Herzog. Dat meldt het weekblad Idea Spektrum, dat tevens melding maakt van de recentelijk gehouden jaarlijkse conferentie van de Gideonbond in Berchtesgaden in Zuid-Duitsland.
Friedhelm Löber, de leider van de Gideonbond, was voor de plechtige gelegenheid naar Bonn gereisd om het exemplaar aan Herzog uit te reiken. Herzog prees de Gideonbond als ‘de loopjongen van God’.
De Gideonbond is in 172 landen actief. Volgens het hoofdkwartier in Nashville, Tennessee, zijn vorig jaar ruim 42 miljoen Nieuwe Testamenten gratis verspreid, elke dag ongeveer 117.000 stuks.
In de voormalige Sovjetunie worden per maand meer dan een half miljoen exemplaren verspreid in hotels, gevangenissen, kazernes, scholen en universiteiten. Voor de Bundeswehr soldaten in Kroatië werden 800 exemplaren overhandigd. Ook in de derde wereld heeft de Gideonbond ongeveer 800.000 exemplaren verspreid.
Het aantal leden van de Duitse tak van de Gideonbond is de laatste jaren gestegen tot ruim 2600. In Duitsland zijn de Gideons in 148 plaatselijke groepen georganiseerd.