1. Home
  2. Berichten
  3. Geen categorie
  4. Wat doet Joe Slovo?

Wat doet Joe Slovo?

Gepubliceerd op: 5 maart 1994
Categorie: Geen categorie 

Kunt u zich voorstellen dat een KGB-kolonel uit Rusland zijn gehele leven wijdt aan het verwoesten van een land? Wel, dat is Joe Slovo ten voeten uit, zegt Joseph de Courcy in het Engelse blad ‘Intelligence Digest’. Hij heeft de communistische partij in Zuid-Afrika gesticht en het African National Congress gesticht met Nelson Mandela aan de top. Hij is bij elke bespreking met de regering van president De Klerk aanwezig en geeft Mandela schriftelijk en mondeling zijn adviezen. Menselijkerwijs gesproken probeert hij heel Zuid-Afrika onder de duim te krijgen, ten gerieve van Moskou!

Daarom is hij druk bezig met de vorming van een ‘kartel’ (dat is een vereniging van producenten tot regeling van produktie en prijzen) van Rusland met Zuid-Afrika (maar niet met de huidige regering). Zodra er dan een revolutionaire regering aan de macht is gekomen, kunnen de delfstoffen van Zuid-Afrika geleverd worden aan het bewind in Moskou. Zo belangrijk is deze aangelegenheid, dat meteen bij de eerste besprekingen al hoge officieren van de veiligheidsdienst van de Russen aanwezig waren. Immers, Rusland en Zuid-Afrika samen zullen de beschikking krijgen over negentig procent van de voornaamste grondstoffen van de wereld. Dit is sinds het einde van de Tweede-Wereldoorlog (1945) een nachtmerrie van het westen, dat op deze manier economisch schaakmat kan worden gezet, maar ook politiek kan worden gedwarsboomd.

Er zijn geheime besprekingen geweest in Moskou, waarbij de regeringen van Noord-Korea, Irak, Libië, Cuba en Rood-China waren vertegenwoordigd. De beer wordt dus door Joe Slovo al verkocht voordat hij geschoten is. Enige vakbondsleiders hebben hun volledige medewerking toegezegd. Ruslands droom van een wereldmacht komt dichterbij.

Joe Slovo heeft de hoger genoemde landen hulp toegezegd (experts) voor het bouwen van atoomcentrales en dergelijke. Maar eerst moet het A.N.C. een triomf behalen bij de verkiezingen in Zuid-Afrika (die niet zo zeker is al men denkt, zegt ‘The Aida Parker Newsletter’). In 1980 had Zuid-Afrika zes zware atoombommen gemaakt, maar die werden op last van president De Klerk vernietigd. De fabrieken zijn echter nog volledig intact en voorzien van de nodige arbeidskrachten. Joe Slovo speelt dus met vuur.

In het vier maal per jaar verschijnende blad ‘The African Communist’, nr.136, stonden de reacties van Joe Slovo afgedrukt, die hij noteerde tijdens de onderhandelingen met President De Klerk, zoals:
“Een geweldige overwinning. Dit is een hoogtepunt na tientallen jaren van worstelen”… “In de afgelopen dagen ontstond er een volledige demoralisatie in de gelederen van de oppositie”… “Het voornaamste bestanddeel van de komende regering van nationale eenheid is, dat het in het belang van de revolutie is”… “Als ik de resultaten in hun geheel bekijk, kan ik zeggen dat we vrijwel alles hebben gekregen wat we wensten”… “Behalve de grondwettelijke principes, kan alles opnieuw geschreven worden, zodra de vertegenwoordigers van het volk zijn gekozen”… “Wat de strijdkrachten betreft hebben we de strijd tegen het federalisme gewonnen”… “Het geld zal stevig in de handen van de centrale regering komen”… “Het is onze plicht een voorkeur voor de werkende klasse te introduceren en te zorgen, dat we niet worden ondergedompeld in vaderlandsliefde”…

Voor deze Joe Slovo zouden de boeren moeten buigen om een stukje van hun eigen land te behouden? Willen zij deze stalinistische engel des doods in de toekomstige regering zien? ‘The Aida Parker Newsletter’ zegt, dat woorden tekort schieten bij het aanschouwen van de puinhoop, die eens het welvarende Zuid-Afrika was.

het knp

Over Het KNP

Nieuwe artikelen via E-mail?

Ontvang de nieuwe artikelen direct in uw e-mail.